Már reggel óta arra készültek a gyerekek – kisebbek és nagyobbak egyaránt –, hogy megérkezik hozzájuk a Mikulás, s biztosan nem üres kézzel. A piros ruhás nagyszakállú és kedves segítője, a krampusz délelőtt 10 óra után minden kórterembe bekopogtattak, majd a Jósa András Oktatókórház Gyermekosztályán kiosztották a csomagokat. Lili és Lencsi, a 3-as kórterem 7 és 6,5 éves „lakói” énekkel köszöntötték a vendégeket, és hatalmas mosollyal vették át az ajándékot. A lányok anyukáitól megtudtuk, mindketten vírus – nem Covid és nem is influenza – okozta légzési nehézséggel, fulladással kerültek az osztályra, jobban vannak, s talán már haza is engedik őket. – Szobatestvérek lettünk – nevetett össze Lili és Lencsi, s pillanatok alatt boldogan bontották ki a csomagot, és terítették szét annak tartalmát a betegágyon.

Optimizmust varázsol
Ez az az ünnepség és elmaradhatatlan Mikulás-napi pillanat, amit a megyeszékhely polgármestere, valamint a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének (MKKSZ) Nyíregyháza Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal Alapszervezete közösen szervez, és visznek mikuláscsomagokat a beteg gyermekeknek. – Nagyon fontosak és értékesek számunkra a gyerekek, reméljük, hogy a gyors gyógyulásukhoz is hozzá tudunk járulni az ajándékokkal – mondta dr. Kovács Ferenc. Nyíregyháza polgármestere lapunknak hozzátette, minden évben nagyon készülnek a városházán erre az eseményre, több mint egy évtizedes hagyomány, amit megőriznek és megtartanak.
– A gyerekek öröménél, a csillogó tekinteteknél nagyobb öröm nincs, és egyben biztatás is a jövőre nézve. – Az MKKSZ egyik legnagyobb alapszervezeteként segítünk ott, ahol tudunk, és ennek a jószolgálati munkának a része, hogy minden mikuláskor ide, a kórházba elhozzuk a Télapót, s a krampuszt, és kiosztjuk a csomagokat – erről már dr. Kása Brigitta aljegyző, a szakszervezet elnöke beszélt. – Tudjuk, hogy egy ilyen ünnepet nem otthon, hanem kórházban tölteni a gyerekeknek nagyon nehéz, ezzel mosolyt csalunk az arcukra, eltereljük a figyelmet a betegségről, fájdalomról – magyarázta dr. Kása Brigitta, és ezt erősítette meg dr. Szűcs Attila, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház főigazgatója is.

– Az osztályon most mintegy 200 gyerek ellátásáról gondoskodunk, s jó érzés, hogy a város önkormányzatának ajándéka minden évben megérkezik a kis betegeinkhez. Fontos, hogy a meglévő bajok mellett, amikkel szembesülnek a családok, egy kis optimizmust varázsoljon egy ilyen ünnepség és önzetlen pillanat a mindennapokba, s bízunk benne, a karácsonyt már mindannyian otthon tölthetik.

Forrás: Kelet-Magyarország, fotó: Szabolcs Szatmár Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház