A tudás gyógyít
A Budapesti Szent Margit Kórház Richter Anna Díjat nyert csapata bemutatta projektjét, amelynek célja egy komplex edukációs program megvalósítása. Közel másfél millió csökkent vesefunkciójú ember él ma Magyarországon, ezért szeretnék felhívni a lakosság figyelmét a vesebetegségek gyakoriságára, az egészségtudatosság, a vesevédelem fontosságára és a vesebetegek edukációjára.
Ha felmerül annak lehetősége, hogy egy magzatnak esetleg fejlődési rendellenessége van, akkor az aggódó szülők számára rendkívül fontos, hogy támogatást kapjanak, megfelelő információkkal rendelkezzenek a szükséges döntés meghozatalához és a felkészüléshez a baba megszületése utáni időszakra is – mondta a Karc FM Paletta műsorában Sevcsik-Magyar Anna a BurokBrigád munkatársa. A csapat célja, hogy létrehozzanak egy olyan interaktív térképet, amely utat mutat a várandósság labirintusában.
A projekt a Richter Anna Díj támogatásával valósul meg, amely olyan újszerű, megvalósítható ötleteket kíván támogatni, amelyek az oktatás és kutatás, gyógyítás, gyógyszerészet, egészségügyhöz kapcsolódó ismeretterjesztés területein kreatív, innovatív módon járulnak hozzá az oktatás vagy egészségügy színvonalához, fejlődéséhez, illetve az adott területen dolgozók mindennapjait megkönnyítik, minőségi változást hoznak a hétköznapokban. A díj egy komplex edukációs program megvalósítását is segíti, amely felhívja a lakosság figyelmét a vesebetegségek gyakoriságára, az egészségtudatosság-, vesevédelem fontosságára és a vesebetegek edukációjára. Közel másfél millió csökkent vesefunkciójú ember él ma Magyarországon. A kontrollálatlan táplálék-kiegészítő fogyasztás és öngyógyszerelés, a társadalom alacsony egészségműveltsége és a „népbetegségek” (magas vérnyomás, cukorbetegség, elhízás) mind hozzájárulnak a vesebetegség kialakulásához – mondta Dr. Szabó Alexandra klinikai gyógyszerész, aki öt éve dolgozik a Szent Margit Kórház Nephrológiai Osztály és Művese Állomásán. További részletek az interjúban.
Forrás, fotó: Budapesti Szent Margit Kórház