A Békés Vármegyei Központi Kórházban befejeződött járóbeteg ellátást szolgáló fejlesztés
Az intézmény a Békés vármegyei lakosság egészségügyi szakellátásának érdekében az ellátás korszerűsítésére nyerte el „Járóbeteg szakellátó szolgáltatások fejlesztése a Békés Megyei Központi Kórházban” című projekt támogatását, amelyből sikeresen megvalósult a fejlesztés. Az EU által támogatott projekt 290,20 millió Ft összköltséggel, vissza nem térítendő támogatásként, 2022.02.01 – 2023.09.30 között valósul meg.
A járóbeteg szakellátó helyeken a lehető legnagyobb egészségnyereség biztosítása érdekében látják el azokat a betegeket, akik nem szorulnak fekvőbeteg ellátásra, és betegségük lehetővé teszi számukra, hogy a szakorvosi javaslatok alapján a gyógykezeléseket otthonukban folytassák.
A fejlesztés eredményeként a mintegy 4170 m2 alapterületű járóbeteg szakrendelő korszerűsítése valósult meg. Az európai uniós támogatás segítségével összesen 13 orvos szakmai területen javultak az infrastrukturális feltételek és új orvostechnikai műszerek kerültek beszerzésre. Az új eszközökkel jelentősen javult a járóbeteg ellátás feltételrendszere.
Az átalakítás, felújítás során, Gyulán a Rendelőintézet épületének tetőszerkezetét szigetelték, ami magában foglalta a víz-, és hőszigetelést és a csapadékvíz elvezetés biztosítását is. A fentiek mellett a teljes üzemi világítási hálózat korszerűsítése is megvalósult, amely energiatakarékos LED-es fényforrással rendelkező lámpatestek felszerelését jelenti. Az épület közforgalmú vizesblokkjainak szaniterei és pipere tárgyai is megújultak, valamint elektromos kézszárítók kerültek felszerelésre.
Az orvostechnológiai eszközök beszerzése modern orvostechnikai lehetőségek alkalmazását teszi lehetővé a jövőben mind Gyulán, mind Békéscsabán. Az eszközbeszerzés keretében egy új direkt digitális röntgen készülék, urológiai ultrahang, valamint a szemészeti és a szájsebészeti szakellátásban használatos kézi műszerek beszerzésére került sor. A gép- és műszer beszerzések fő célja a betegségek korai diagnosztizálása, ezáltal az esetlegesen kialakuló szövődmények, társbetegségek megelőzése. További cél a fekvőbeteg ellátásba történő továbbküldések csökkentése. A műszerfejlesztés növeli a betegellátás hatékonyságát, a betegek várakozási ideje ez által csökkenhet és javulhat a betegek elégedettsége.
Forrás: gyulatelevizio.hu